Web usability

Krok po kroku
- Testy strony internetowej
- Propozycja zmian
- Wdrożenie zmian
- Badanie reakcji użytkowników
Użyteczność serwisu internetowego nie oznacza wcale, że serwis musi mieć mało atrakcyjną szatę graficzną! Szata graficzna serwisu powinna zostać tak skonstruowana, aby nie przysłaniała treści i pozwalała na sprawne poruszanie się po serwisie.

[ więcej ]
ANALIZA FUNKCJONALNOŚCI - WEB USABILITY

Stworzyłeś stronę internetową, zająłeś się jej odpowiednim wypromowaniem w Internecie wykorzystując pozycjonowanie oraz marketing internetowy (jeśli jeszcze tego nie uczyniłeś zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na pozycjonowanie oraz skuteczną reklamę w Internecie), a jednak nie jesteś zadowolony z ilości odwiedzin czy czasu spędzanego przez Internautów na Twojej stronie. A może ze statystyk odwiedzalności Twojego serwisu wynika, że ilość odwiedzin znajduje się na całkiem przyzwoitym poziomie, jednak spędzony przez Internautów czas jest bardzo krótki. A przecież Twoim zdaniem informacje zawarte w serwisie są bardzo interesujące, albo też oferta produktów jest bardzo szeroka. Co więc jest nie tak?

"Usability by Google"
Czy myślałeś kiedyś dlaczego wyszukiwarka Google stała się tak popularna? Wynika to z jej prostego i przejrzystego interfejsu użytkownika oraz doskonałych mechanizmów wyszukujących informacje w Internecie. Funkcjonalność serwisów Google widać również w innych produktach tej firmy, jak chociażby poczty GMail czy aplikacji desktopowej Picasa.

Czy zastanawiałeś się nad funkcjonalnością Twojego serwisu internetowego? Czy pojęcie web usability jest Tobie bliskie? Może Twój serwis, pomimo że zawiera wiele przydatnych informacji, albo szerokę gamę produktów w najniższych cenach, jest po prostu mało funkcjonalny i czytelny? Może odszukanie interesującego produktu wymaga wielokrotnego przechodzenia przez poszczególne kategorie produktów, albo wyszukiwarka działa mało efektywnie i zwraca za mało informacji, lub co gorsze za dużo informacji, co powoduje, że potencjalny klient nie może odszukać interesującej go pozycji?

Jest wiele powodów, dla których serwis może być mało funkcjonalny. Jeśli obawiasz się, że tak może być i w Twoim przypadku skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie specjalny raport, w którym przedstawimy mocne i słabe strony Twojej witryny internetowej. Web usability to zupełnie nowy trend na rynku - na Zachodzie znany już od dłuższego czasu, w Polsce dopiero zaczyna być o nim głośno. Usability można również rozpatrywać w odniesieniu do Web 2.0.

Posiadamy duże doświadczenie w zakresie projektowania funkcjonalności, ponieważ sami tworzymy aplikacje internetowe oraz intranetowe przeznaczone dla użytkowników końcowych. Nasze praktyczne doświadczenie związane jest z tworzeniem stron inernetowych będących wizytówkami firm, portali internetowych, sklepów internetowych, a także systemów CMS (ang. Content Management System) do zarządzania zawartością stron internetowych.

Jeśli chcesz wiedzieć, co uczynić, aby Twój serwis był jeszcze lepszy i jeszcze bardziej przyjazny dla Internautów skontakuj się z nami - formularz kontaktowy znajduje się na stronie [ kontakt ]. Zapraszamy również do wysyłania e-maili na adres isearch@isearch.pl.

Zobacz więcej:
+ Pozycjonowanie stron
+ Marketing internetowy